Truputis žurnalistikos

2

– Ar jūs iš Salomon komandos?

Šito klausimo laukia kiekvienas, kuriam kalnai seniai jau tapo namais. Tai didžiausias įvertinimas kokį gali gauti. Tai daug daugiau, negu visi iškovoti diplomai ir taurės. Gaila, bet įvaizdis – dar ne viskas, greitis yra zen, o tuo tikrai negalėjau pasigirti po Koniczynka trail marathon. Ir, nors ką tik pagerinau trasos rekordą 12 min. ir laimėjau varžybas, supratau, kad Salomone vietos man neatsiras. Nekenčiu žurnalistų. Jie moka parklupdyti ant žemės net tokiu nekaltu klausimu. Liūdna.

– Atsiprašau už mano prastą anglų kalbą, bet ar jūs iš Salomon komandos?

Antra kartą užduotas klausimas paglostė mano savimeilę. Nutariau keršyti. Neaišku, sau ar jam. Nekenčiu žurnalistų. Aišku, be jų bėgimas nebūtų toks viešas ir taip lengvai pasiekiamas net nė karto sporbačių neavėjusiam, bet galinčiam džiaugtis išsamiais reportažais nepakeliant storos šiknos nuo sintetinės sofkos.

– Ne, aš esu idėjinis bėgikas. Tai buvo tik treniruotė ir atsistatymas po Europos 100km čempionato – mačiau, kad  nuvyliau žurnalistą. Saldus tas kerštas.

1

Nežinau, kiek jam rūpėjo ką aš sakau, bet mane užplūdo dviprasmiški jausmai. Sporto žurnalistika gal ir nieko, bet jų vadyba kaip to storulio sofkė – nepajudinama iš vietos ir visiškai nelanksti. Būtent dėl jų ir kitų, siaurai mąstančių žmogėnų, IAU trail čempionate greičiausiai teks bėgti ratais ir džiaugtis, kad ne uždarose patalpose ir ne ant dirbtinės dangos. Absurdas, bet taip jiems patogiau. Va dabar trailas ir praranda savo žavesį, ir tampa hipodromu, o ne gyvenimo būdu.

Salomon gal ir bankrutuotų jei visi nuspręstų tapti soul runner’iais, bet ši kompanija nedaro bėgimo parodijų ir nepamiršta tikrųjų trailo vertybių. Tai nebuvo reklama ir juokinga tikėtis, kad Greg Vollet kada nors pakvies prisijungt prie tarptautinės šeimos. Bet ar uždrausta svajoti?

– Dėkoju už interviu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s