Kiekvienas pagal savo galimybes – kiekvienam pagal poreikius (Karl Marx)

batas

Vokiečiai viską daro šimtui procentų. Antrojo pasaulinio karo metais jie buvo šimtaprocentiniai naciai, vėliau – priverstiniai komunistai, dabar – absoliutūs demokratai. Berlyno pusmaratonis – ne išimtis. Startas alsavo Rytų Vokietijos atmosfera, bėgikai išdidžiai mindžiukavo Karl Marx alėjoje nostalgiškai žvelgdami į cafe Moskau, prisimindami Friedenslauf.

kojos

Pirmos elito eilės – atvežti arba nacionalizuoti legionieriai iš Afrikos, o tarp 30 000 įvairiaspalvių dalyvių galima buvo sutikti, SS dalinius imituojančius, skustagalvius ir žilagalvius Lenino anūkus. Ir bėgo jie vienoje krūvoje ragindami vienas kitą nepasiduoti. Tokio draugiškumo ir palaikymo galima tikėtis tik super demokratinėje valstybėje.

Pirmasis mano startas šiais metais buvo geras tempinukas prieš artėjantį IAU 100km pasaulio čempionatą. Kelyje nesutikus sovietų kareivių, bandančių nučiupti už kojos, į Berlyno sieną neatsimušiau ir antrąją pusę subėgau greičiau – negative split. Ir, nors tai nebuvo Vilniaus maratonas, euforija išliko ilgam.

SCC komandai pavyko suorganizuoti dar vieną puikų renginį. Tik niekučių medžiotojai vaiksčiojo nusiminę – bėgiko krepšelis buvo skurdus, o tiksliau – jo visiškai nebuvo. Vokiškas pragmatizmas laimėjo.

medaliai

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s