2013 tikslas – 2015

2

Žmonės mokosi iš savų klaidų, todėl sutikdami naujus metus atsigręžia atgal į praėjusius: kiek nubėgtų kilometrų, kiek numestų kilogramų, kokios nominacijos iškovotos. Man patinka judėti į priekį, nesidairyti atgal. Čia tinka vokiečių naujametinis paprotys – naujas tikslas sau ateinantiems metams, pasidalinant juo tarp artimų ir bičiulių.

Mano tinklaraštis daugiau mažiau yra apie judėjimą į priekį. Tikslas, kuriuo noriu pasidalinti, bėgikiškas – dalyvavimas 2015 m. Ultra trail du Mont-Blanc1 (UTMB) varžybose, o 2013 ir 2014 metai bus preliudija įgyvendinant šį planą.

Manau, kad kiekvienas planas turi būti lankstus. Dėl šios priežasties aš nejaučiu simpatijos bėgimo klubo, kuriam priklausau, varžybų kalendoriui, kuris kaip sugedusi plokštelė vis kartoja praėjusių metų blogiausius akordus. Nors kalendorius turbūt niekuo dėtas – bendrapartiečiai nelankstūs. UTMB visai kitoks: norinčių dalyvauti varžybose skaičius visada viršija limitą, o laimingieji išaiškinami burtų keliu, varžybų trasa koreguojama paskutinę minutę arba tiesiog keičiama varžybų metu. Dėl nenuspėjamo kalnų oro dalyviai ir organizatoriai turi būti pasiruošę visiems nenumatytiems atvejams. Pagarba Les Trailers du Mont-Blanc asocijacijai!

Kalbant vadybos kalba: ilgalaikis tikslas – UTBM, o trumpalaikiai – 2013/2014 m. varžybos:

 • 2013 m. Berliner halbmarathon2
 • 2013 m. IAU plento 100km Europos čempionatas3
 • 2013 m. Salomon Zugspitz ultratrail4 – 3 taškai
 • 2013 m. IAU trail pasaulio čempionatas5
 • 2013 m. Baltic 100km Lietuvos čempionatas6 (dėl šių varžybų nesu  visiškai apsisprendęs)
 • 2013 m. Bieg 7 dolin7 – 3 taškai
 • 2013 m. IAU plento 100km Pasaulio čempionatas8

Dalyvaudamas visose šiose varžybose stengsiuosi pasiruošti fiziškai, psihologiškai ir techniškai tam, kad sėkmingai įveikčiau savo tikslą – 168 kilometrus ir +9600 m sukilimą. Tuo pačiu surinksiu privalomus taškus, nes tai yra vienas iš reikalavimų norint apibėgti Mont Blanc kalnyną.

1

Užsibrėžtų tikslų tikrai siekiu ne aš vienas, bet dalis bėgikų su „made in Lithuania“ ženklu paprasčiausiai jų neturi, todėl jie mielu noru „laikina ir „šierinaAlgio Greitai prirašytas fekalijas, bet jų savigarba neleidžia paspausti „nykščio“ palaikant kitą bėgiką. Asmeninės ambicijos nužudo informaciją apie kitos „chebros“ organizuojamą pusmaratonį, o pasaulio pabaigos sukeltas chaosas neleidžia blaiviai mąstyti. Linkiu, kad 2013 m. būtų tokie kaip 2012 m. tik su mažiau šūdo.

 1. http://www.ultratrailmb.com/
 2. http://www.berliner-halbmarathon.de/en/
 3. http://www.clubathletiquebelvesois.fr/100kmbelves/index.html
 4. http://www.zugspitz-ultratrail.com/ultratrail_start_ENG.htm
 5. http://www.iau-ultramarathon.org/
 6. http://www.baltic100km.lt/
 7. http://www.festiwalbiegowy.pl/festiwal-biegowy/biegi/ultramaraton-bieg-7-dolin#.UOiFw46_Tpg
 8. http://www.iau-ultramarathon.org/

 

Advertisements

5 thoughts on “2013 tikslas – 2015

 1. Super, kalbi mano žodžiai Kaip norėčiau ir aš 2015 į UTMB, bet manau man dar per anksti, čia mano svajonė ateičiai, gal po kokiu 3-4 metų. Bet bus smagu paskaityti kaip tau sekėsi ir pasimokyti iš tavo klaidų ir sėkmių Gal turi minčių dėl multi start race? tokiu kaip Salomon 4 trail arba TRANSALPINE-RUN. TRANSALPINE-RUN galimas tik poroje, gal būtų minčių dalivauti tolimam plane, gal pavyktų pasiruosti ir sudaryti pora, kuri kirstu Alpes.
  Matau nėra labai didelio susižavėjimo klubu kuriam priklausai 🙂 Aš visa laika sakiau reikia būti lankstiems ir novatoriškiems, kad būtų įdomu nariams. Lygiai kaip ir 100 km varžybos Letuvoje, siūliau jiems padaryti tuo pačiu metu 50k, 50 mylių ir 100k varžybas, kad būtų galima pritraukti daugiau žmonių kurie domisi ultra arba bent jau bando link jų judėti, tačiau kaip likau neišgirstas tai ir likau… 😦

 2. 3 ar 4 metai = beveik 2015 🙂 Be to, žinant jog dalyvių skaičius visada viršija norinčių dalyvauti – didelė tikimybė patekti į varžybas tik 2016 m, nes nepatekus tarp laimingųjų pirmą kartą tau užtikrinama vieta sekančiais metais.
  Multirace arba stagerun varžybos yra įdomios, bet bėgti keletą dienų iš eilės manau kol kas ne man. Prie tavo išvardintų varžybų manau drąsiai galima būtų pridėti La Petite Trotte à Léon (PTL) ir gautume pačių geriausių (tokio tipo) lenktynių trejetuką. Ateityje būtinai norėčiau sudalyvauti šiuose bėgimuose.
  Mano klubas tikriausiai yra vienas geriausių Lietuvoje, bet kai kurie nariai yra tiesiog per daug konservatyvus.

 3. “Šviesos kariai” bent turi tą užstrigusį kalendorių, o kauno klubas neturi jokio. Ir taip nuo 1997 metų.
  Ko gero, dėl šios priežasties, vargšas Totilas iš tos nevilties bėga visuose Lietuvos kalendoriniuose bėgimuose :DD
  O šiaip “šviesos karių” organizuojama bėgimo taurė taip pat “pasižymi” nelankstumu – eilę metų tie patys bėgimai, akcentuojant, kad tai geri bėgimai. Tai ką jau ten klubo viduje!

 4. p. slapyvardžiu Sauliau – negi kalendoriuje esmė ? ? ? Jei kauniečiai jo ir neturi, bet dalyvauja bėgimuose ir skaitlingiau ir gausiau, tai jie prastesni, o “Šviesos kariai” turėdami savo kalendoriuje kad ir tokį kaip “Pilkiškių uzbono” bėgimą, reklamuodami pijokėlius, alkoholikus jau pažangesnis klubas ? Organizatorių skandalingas pernykščios Taurės rezultatų Suginčių etapo nepripažinimas motyvuojant, kad p. Almyras vienintelis bėga teisinga trasa (o juk nuostatuose jokios trasos nėra, o vienintelė sąlyga – apibėgti ežerą ! ! !), o visi kiti durniai, nes laikosi bėgimo reglamento, ir drįsta jį aplenkt – jau prastesni ?

 5. Kęstuti, pirma – “Pilkiškių uzbono” tai ne bėgimas (reikia pirmiausia susipažinti su praeitų metų varžybomis) – multi sportas. Antra – kodėl bėgikai pijokėliai. alkoholikai…… Gal reikėtų pasidomėti kas tai yra po to rašyti. (matau tu tikras lietuvis)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s