VERTIKALUS BĖGIMAS

Žmogaus prigimtis

Tai, ko mes neturime, mus traukia labiausiai. Tikriausai dėl šios priežasties vokiečiai apsipirkinėja Lenkijoje, nes čia jiems pigiau, o lenkai skuba į Vokietiją, nes ten viskas gaminama kokybiškiau. Tokios pačios beprotiškos logikos vedamas ir būdamas lygumų zuikiu dar kartą užsinorėjau tapti kalnų ožiu ir vos tik pasitaikius progai užsiregistravau į Bieg 7 Dolin Krynicoje.

Tikėtis gerų rezultatų buvo naivu, nes nesijaučiau atsigavęs po Baltic 100km cup. Po intensyvių treniruočių Bavarijos alpėse atgavau pasitikėjimą savo jėgomis ir buvau pasiruošęs baigti varžybas tarp dvylikos prizininkų.

Rytų Davos

Ekonominis forumas Krynicoje vyksta kiekvienais metais, o jo finalinis akordas –Festival Biegowy, pritraukiantis tūkstančius bėgimo entuziastų. Ar tai yra daroma iš altruistiškų paskatų, ar norint “praplauti” Europos sąjungos pinigus yra nesvarbu, nes organizatoriams tikrai pavyksta sukurti aukšto lygio šventę. Šis bėgimas yra orientuotas į Lenkijos piliečius, todėl visa informacija buvo pateikiama vietiniu dialektu. Tiesa, kalbos nesuprantantiems Žečpospolitos gyventojams visada padėdavo paslaugūs informacijos darbuotojai arba lenkiškų bėgimų fanatikas M. Garmus. Jis ne tik vertėjavo, bet ir dalinosi įspūdžiais iš praeitų metų 100km bėgimo.

Lenkiški kalneliai

Esu užkietėjęs miegalius, todėl nauju išūkiu tapo startas naktį. Niekada nesu to daręs anksčiau, bet įsigijus kokybišką lempą tamsa įtakos beveik neturėjo, nors pareiklavo didesnio susikaupimo ir koordinacijos. Įdomiausia tai, kad visus savo artimiausius varžovus aplenkiau būtent naktį, lėkdamas nuo Beskidų kalnų viršūnių žemyn.

Kalnų bėgimas – specifinis ir tą įrodė ukrainiečių sportininkai, kurie lietuvių ilgų nuotolių bėgikams yra gerai pažįstami iš IAU organizuojamų varžybų. Daugumos ukrainiečių geriausias 100km plentu laikas nesiekia septynių valandų, bet kalnuose iš pradžių bėgę su lyderiais galiausiai jie trasos nebaigė visai. Dauguma iš jų neatlaikė lyderių tempo ir neįprastos bėgimo aplinkos, kiti pasitraukė atsinaujinus senoms traumoms, dar kiti nusprendė, kad geriau pataupyti jėgas ateinantiems startams.

Bėgdamas buvau ištikimas savo stiliui: į kalnus kopiau sparčiu žingsniu, o nuo jų leisdavausi maksimaliu greičiu. Aukščio skirtumas buvo +/- 4480m, tačiau trasa nebuvo techniškai sunki ir tikrai leido pakankamai greitai kilti bei leistis Y ašimi. Taigi, norint laimėti, reikėjo visiškai pamiršti ėjimą. Šį kartą daugiau kovojau su varžovais, o ne su laiku, kaip esu įpratęs. Nuo artimiausio persekiotojo atsiplėšęs tik 66 kilometre stengiausi mus skiriančią prarają po truputi didinti, tad finišuojant jau turėjau 17min. persvarą.

Skaičiai

Bėgimo kokybė gerėja kiekvienais metais taip, kaip ir rezultatai: 2011 metais antrasis laikas buvo 10:15:05, o štai šiais metais mano – 10:10:05 – buvo tik šeštas. 7 slėnius greičiausiai įveikė varžybų favoritas vengras Csaba Nemeth, prieš savaitę buvęs penktas UTMB. Jis ne tik laimėjo varžybas, bet ir pagerino trasos rekordą daugiau nei puse valandos. Taigi, nors bėgti kalnais lygumų gyventojams, tokiems kaip aš, tiesiog trūksta patirties, bet mokytis niekada nevėlu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s